lekarz

Rezonans magnetyczny w Radomiu

NOWY REZONANS MAGNETYCZNY W STASZOWIE SIEMENS MAGNETOM ESSENZA 1,5 TESLI
Od 21.10.2013 r. zapraszamy na badanie rezonansem magnetycznym do nowo otwartej placówki w Szpitalu w Staszowie przy ul. 11. Listopada 78. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt pod nr tel. 517 747 654 lub 15-864-85-40.

Zapraszamy do nowo otwartej placówki na badanie Rezonansem Magnetycznym, która znajduje się w Radomiu przy ul. Struga 60.
Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt pod numerami telefonu: +48 362 14 76 lub +48 506 349 338.

Pracownia Rezonansu Magnetycznego w Ostrowcu Św. mieści się przy Al. Jana Pawła II 33, telefon: +41 266 58 32.

NOWOŚĆ!!! Badanie całego ciała (whole body) metodą rezonansu magnetycznego w Radomiu!

Whole body jest nieinwazyjnym badaniem przesiewowym (screeningowym), które nie obciąża pacjenta stosowaniem promieniowania rentgenowskiego ani podaniem środków kontrastujących. Nie wymaga specjalnego przygotowania ani powstrzymywania się od przyjmowania pokarmów i napojów. Badanie to pozwala na doskonałe zobrazowanie struktur mózgu i rdzenia przedłużonego, całego kręgosłupa, kości i stawów, a także większości narządów wewnętrznych. Jest bardzo pomocne w obrazowaniu zmian ogniskowych w procesie wczesnego rozwoju nowotworów, w schorzeniach reumatologicznych, oraz urazach. Pozwala na wykrycie wielonarządowych uszkodzeń oraz wstępne rozpoznanie chorób, co może być kluczowym czynnikiem dla zastosowania skutecznego leczenia. Pozwala to leczyć zidentyfikowane choroby na ich wczesnym etapie rozwoju. Podobnie jak każda inna metoda diagnostyki obrazowej badanie całego ciała nie jest w stanie zidentyfikować każdej choroby i jak każde badanie ma swoje ograniczenia. Jednak podczas wykonywania tego badania tworzonych jest kilka tysięcy wysokiej rozdzielczości zdjęć, a uzyskane w ten sposób obrazy pozwalają specjalistom radiologom zidentyfikować obszary podejrzane, zwiększając tym samym szanse na wczesne wykrycie zmian patologicznych czy stanów zagrożenia życia. Wykryte zmiany są następnie dokładnie diagnozowane w odrębnych (celowanych) badaniach poszczególnych obszarów ciała w USG, RTG, CT, MR czy PET.W cenie badania jest opis, przygotowywany przez specjalistę radiologa z lubelskiego szpitala klinicznego.

zdjęcie rezonans magnetyczny zdjęcie rezonans magnetyczny zdjęcie rezonans magnetyczny

zdjęcie rezonans magnetyczny

zdjęcie rezonans magnetyczny

Badanie metodą rezonansu magnetycznego to jeden z najdoskonalszych sposobów na bezinwazyjny wgląd w głąb ludzkiego organizmu i dokonanie oceny struktur anatomicznych całego człowieka lub ewentualnych patologii z dokładnością do kilku milimetrów. Szczególnie przydatne jest do oceny ośrodkowego układu nerwowego i tkanek miękkich. Rezonans magnetyczny daje możliwość wykonywania wysokospecjalistycznych badań z zakresu neurologii, ortopedii, diagnostyki i monitorowania leczenia chorób nowotworowych. Do badań wykorzystywany jest Rezonans magnetyczny SIEMENS MR ESSENZA, najnowszej generacji wysokopolowy aparat o sile pola magnetycznego 1.5 tesli, umożliwiający wykonywanie badań w najwyższej jakości.

zdjęcie rentgenowskie ramienia

Oferujemy pełen zakres badań diagnostycznych RM :- badania głowy i szyi (mózg i rdzeń kręgowy, przysadka mózgowa, oczodoły)
- badania jamy brzusznej (wątroba, trzustka, śledziona, nerki, nadnercza, duże naczynia jamy brzusznej)
- badania miednicy mniejszej
- układ kostno-szkieletowy (kręgosłup, stawy biodrowe, kolanowe i inne)
- badania z kontrastem

zdjęcie rentgenowskie głowy

Informacje dla pacjenta:- Osoby przyjmujące leki powinny je zażyć w dniu badania o zwykłej porze
- Z uwagi na długi czas badania (od kilkunastu do kilkudziesięciu minut) prosimy bezpośrednio przed badaniem nie spożywać napojów
- Na badanie należy zgłosić się z opróżnionym pęcherzem moczowym [wyjątkiem są badania RM miednicy]
- Przy badaniu RM głowy należy unikać mocnego makijażu.
- Osoby ze wszczepionymi metalicznymi lub elektronicznymi ciałami obcymi, w tym rozrusznikami, endoprotezami oraz neurostymulatorami są zobowiązane poinformować o tym fakcie osobę wykonującą badanie
- Do pomieszczenia z aparatem RM nie wolno wnosić metalowych przedmiotów, a w szczególności telefonów komórkowych, kart kredytowych, zegarków lub innych urządzeń elektronicznych
- Na badanie należy przyjść w codziennym luźnym ubraniu, które nie będzie miało żadnych elementów metalowych, tj. zamków błyskawicznych, zatrzasków czy też guzików wykonanych z metalu.

zdjęcie rentgenowskie kręgosłupa

Designed by

Camidesign.pl

© PracowniaRTG 2010